KulturaWrocław

“Shrek” na żywo w Siechnicach!

We Wrocławiu rusza 10. Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa (7-12 sierpnia). Impreza będzie strefą spotkań publiczności i twórców, projekcji filmowych, wykładów, koncertów oraz warsztatów dla uzdolnionej młodzieży. Po raz kolejny także region odwiedzą artyści – znani szerokiej publiczności, uznani aktorzy i reżyserzy. Nie zabraknie nagród dla wyróżniających się twórców. Platynowe i Złote Szczeniaki trafią do najlepszych aktorów, Kryształowe i Złote Dziki do najlepszych reżyserów. Do tej pory wyróżnienie otrzymali: Katarzyna Figura, Jan Nowicki, Krystyna Janda, Daniel Olbrychski, Beata Tyszkiewicz, Marek Kondrat, Maja Komorowska, Janusz Gajos, Jan Englert, Anna Dymna, Olgierd Łukaszewicz i Magdalena Zawadzka, Anna Seniuk i Andrzej Seweryn, Barbara Krafftówna i Zbigniew Zamachowski, Robert Więckiewicz i Dorota Kolak.

Festiwalowe gale odbędą się we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy ul. Wystawowej, natomiast projekcje filmowe, spotkania z twórcami  i  warsztaty aktorskie w OH KINO w Arkadach Wrocławskich oraz w… Siechnicach i Świętej Katarzynie, miejscowościach partnerskich festiwalu. W najbliższych dniach do obu podwrocławskich miejscowości zawitają artyści znani szerokiej publiczności.

W niedzielę (9 sierpnia) o godz. 15 w Klubie Tęcza przy ul. Głównej 82 w Świętej Katarzynie odbędzie się spotkanie ze Zbigniewem Zamachowskim (WSTĘP WOLNY!) – jednym z najpopularniejszych polskich aktorów swojego pokolenia. Grał między innymi w filmach Kazimierza Kutza („Pułkownik Kwiatkowski”, „Zawrócony”, „Sława i chwała”), Krzysztofa Kieślowskiego („Dekalog 10”, „Trzy kolory: Biały”) oraz Andrzeja Wajdy, Jacka Borowskiego, Macieja Wojtyszki, Filipa Bajona i Wojciecha Marczewskiego.

“Shrek” na żywo!

Zamachowski, który zasłynął również wspaniałym dubbingiem w filmie “Shrek”, będzie czytał dla dzieci książkę o przygodach popularnego zielonego ogra. To wyjątkowa okazja, by posłuchać dubbingu na żywo! – 8 sierpnia, g. 14:30, Święta Katarzyna, ul. Główna 82 (WSTĘP PŁATNY!)

Jan Nowicki w Siechnicach!


Natomiast w poniedziałek do Siechnic zawita Jan Nowicki, gwiazda polskiego kina, teatru i telewizji. Legendarny aktor zagrał prawie 200 ról w teatrze telewizji i filmowych, m.in. w “Wielkim Szu”, “Magnacie”, “Sprirali” i “Sanatorium pod Klepsydrą”. Ponad 30 lat był członiekm zespołu Starego Teatru w Krakowie, gdzie zagrał dziesiątki ról, a kreacje Stawrogina w Biesach, Rogozyna w Nastazji Filipownej, Artura w Tangu czy księcia Konstantego w Nocy listopadowej przeszły do historii polskiego teatru. Tego nie można przegapić!!! – 9 sierpnia, godz. 17, Miejska Biblioteka Publiczna w Siechnicach, ul. Fabryczna 15 (WSTĘP WOLNY!)

Prosto z Broadway’u!

Na scenie w Siechnicach wystawione zostaną również dwa spektakle. W niedzielę o godz. 18 na “deskach” pojawią się Olga Bończyk i Piotr Gąsowskiego, którzy wystąpią w komedii romantycznej “Za rok o tej samej porze”.

Nazajutrz o godz. 18 w tym samym miejscu wystawiony zostanie komediodramat “Judy” – niezwykla i poruszająca historia legendy Hollywood – Judy Garland, jednej z najlepszych filmowych aktorek w historii kina w której rolę wcieli się Hanna Śleszyńska. W 2006 roku sztuka podbiła Broadway. Czy podbije także Siechnice?Bilety na spektakle i spotkania  w Siechnicach i w Świętej Katarzynie dostępne są online na www.ekobilet.pl/siechnice oraz w placówkach Centrum Kultury w Siechnicach.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź też

Close
Back to top button
Close