Wrocław

Sektor BSS 2023: Wrocław na podium w liczbie zatrudnionych

Właśnie tak wynika z raportu wynagrodzeń dla Wrocławia w sektorze BSS przygotowanego przez Grafton Recruitment.

Liczący obecnie ponad 420 tys. pracowników sektor nowoczesnych usług dla biznesu nadal będzie rósł, w 2023 roku dynamika zatrudnienia wyniesie do 4 proc. We Wrocławiu pracuje 60 tys. zatrudnionych w BSS, co daje stolicy Dolnego Śląska trzecie miejsce na podium wśród liderów branży.

Według danych raportu „Business Services 2023” Grafton Recruitment, to jedno z niewielu miast, w których prognozowany jest wzrost popytu na powierzchnie biurowe (13 proc.).

Wynagrodzenia w sektorze rosną wraz z oczekiwaniami kandydatów i ich ograniczoną dostępnością. Największy wzrost w sektorze BSS odnotowano w obszarach: IT – o 11,3 proc., administracji – o 10,5 proc., HR – o 9,5 proc. oraz finansów i bankowości – o 8,7 proc.


Wrocław, z wynikiem prawie 60 tys. pracowników w obszarze nowoczesnych usług dla biznesu, znalazł się w czołówce miast z największym zatrudnieniem w branży BSS.


Wrocław wyróżnia się wykwalifikowaną kadrą w obszarach finansowych, analitycznych i lingwistycznych, mocną stroną miasta są też profesjonaliści IT.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź też

Close
Back to top button
Close